Chcesz otworzyć biznes, ale nie jesteś pełnoletni? Sprawdź czym jest AIP!

Czy można wystawiać faktury nie mając firmy… i nie prosząc o to znajomych? Pewnie, że tak. W jaki sposób? Będzie potrzebna Ci osobowość prawna, którą zyskujesz np. zakładając firmę, ale nie tylko. Istnieją bowiem rozwiązania, które polegają na tym, że niejako wykupujesz sobie jak subskrypcję możliwość korzystania z czyjejś osobowości prawnej. Czyjej?

Wiesz, czym są inkubatory przedsiębiorczości? To takie miejsca, w których za opłatą otrzymuje się osobowość prawną, wsparcie księgowe i prawne, a często także możliwość konsultacji swojego pomysłu na biznes z osobami, które już coś osiągnęły i z powodzeniem prowadzą własne firmy bądź pracują na wysokich stanowiskach u dużych graczy i po prostu znają się na rzeczy.

AIP było pierwszym zorientowanym rynkowo akademickim inkubatorem przedsiębiorczości w Polsce powstałym już w 2004 roku. Otwarcie się „na zewnątrz” przyczyniło się do regularnych wzrostów i do dzisiaj pod skrzydłami AIP rozwinęło się ok. 17 000 firm.

Jednak rynek się zmienił, zapotrzebowanie również, więc dzisiaj narzędzia, które udostępnia AIP, przydadzą się zarówno jeśli po prostu chcesz mieć możliwość wystawiania faktur, jak i w przypadku kiedy chcesz prowadzić e-commerce czy pracować na B2B. W ramach AIP możesz robić to wszystko i nie musisz w tym celu zakładać jednoosobowej działalności gospodarczej czy spółki, co jest szczególnie istotne zwłaszcza dla studentów, jednak każdy może skorzystać z tego rozwiązania.

Jak to działa w praktyce? Program AIP kosztuje 300 złotych miesięcznie i obejmuje podstawowy pakiet narzędzi, w który wchodzą obsługa księgowa (10 dokumentów księgowych miesięcznie), porady prawne, dostęp do preferencyjnych cen u Partnerów (m. in. Medicover, Enel-Med, Allegro, Shoper, Glob Kurier, Przelewy24) czy możliwość konsultacji z Mentorami

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę AIP i zapoznaj się z ofertą. W każdej chwili możesz zadzwonić (infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16) albo napisać mail na [email protected]